Home

Products / English


English

Français Italiano Español Português Català Maltin

Deutsch Nederlands Lëtzebuergesch Gaeilge Scottish Dansk Svenska Norsk Íslensku Suomalainen Eestlane Latvietis Lietuvis

Pусский Беларус українська Polski Česky Slovenský Magyar Română Slovenščina Hrvatski Bosanski Српски Shqiptar български македонски Ελληνικά ქართული Türk हिन्दी

عربى

中国 日本語 한국어Tongkatali.org uwielbia różnorodność kulturową


Świat nie musi być wszędzie taki sam. Tongkatali.org kocha różnorodność kulturową, językową i polityczną.

Różnorodność to wybór, a wybór to wolność. Używaj własnego języka. Twój własny język daje Ci tożsamość. Z silną tożsamością, jesteś niezależny i wolny.

Języki mają swoją własną dynamikę. Ludzie wyrażają swoje pomysły w zdaniach w języku. Struktura i słownictwo języka jest już szkieletem pomysłów.

Niektóre pomysły są łatwe do wyrażenia w jednym języku, ale trudne do wyrażenia w innym języku. Trudno jest być ateistą, jeśli twój język jest arabski. A cesarz rzymski Karol V zauważył, że mówi po hiszpańsku do Boga, po francusku do mężczyzn, po włosku do kobiet, a po niemiecku do swojego konia.

Każdy język jest pełen własnych, wbudowanych wycen. Można je nazwać uprzedzeniami. Ale to słowo jest zbyt negatywne. Lepiej powiedzieć: osadzone wyceny. Zmuszają one samych siebie do mówcy. A twoja własna tożsamość zawsze świeci jasno w twoim własnym języku.

Twój język ojczysty ma również praktyczne zalety dla Twojej niezależności i wolności. Powód: każdy język jest również kodem, który chroni prywatność w komunikacji i osłania przed spojrzeniami NSA, który słucha każdego słowa używanego przez nas w komunikacji elektronicznej. Jeśli najpierw muszą tłumaczyć z języka katalońskiego lub hausa, wtedy spoofs nie mogą być tak pewni znaczenia, jak to jest możliwe w przypadku rozmów w języku angielskim.
PT Sumatra Pasak Bumi
7th floor, Forum Nine
Jl. Imam Bonjol No.9
Petisah Tengah
Medan Petisah
Medan City
North Sumatra 20236
Indonesia
Tel: +62-813 800 800 20